1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
mylen [45]
3 years ago
12

What is the ordered pair for k?

Mathematics
2 answers:
Morgarella [4.7K]3 years ago
8 0

Answer:

(4, -5)

Step-by-step explanation:

Start from the origin, (0, 0). Go 4 units right and 5 units down.

K(4, -5)

Varvara68 [4.7K]3 years ago
4 0

Answer: (-5,4), or -5/4.

This answer should help you!




You might be interested in
WILL GIVE BRAINLIEST
gogolik [260]

Answer:

4.5 -3

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
And the options are:
andreyandreev [35.5K]
They aren't similar because they're not proportional (the sides do not form equal ratios)<span />
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
The equation for the circle below is x2 + y2 = 16. What is the length of the<br> circle's radius?
ikadub [295]

Answer:

8

Step-by-step explanation:

Because 16 is the diameter and to find the radius you need to divide by 2

8 0
3 years ago
What is the slope of the line in the graph?<br> 4-<br> 4 5<br><br> there is a picture ^
Ivan

Answer: x+1 is the equation and the slope will be 1/1

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Aling Luz bought yards of linen cloth which cost Php 72.00 per
Liono4ka [1.6K]

Answer:

Php 973.00

Step-by-step explanation:

Aling Luz bought 3/8 yards of linen cloth which cost Php 72.00 per yard.She gave Php 1000.00 to the cashier.How much change will she?

Number of yards bought = 3/8

Cost of a yard = Phone 72.00

Cost of number of yards bought = Number of yards bought × Cost of a yard

= 3/8 × Php 72.00

= Php 27.00

She gave Php 1000.00 to the cashier.

How much change will she?

= Amount given to the cashier - cost of yards bought

= Php 1000.00 - Php 27.00

= Php 973.00

7 0
3 years ago
Other questions:
  • A bakery offers a sale price of $3.25 for 3 muffins. What is the price per dozen?
    11·1 answer
  • If j=12, what is j/3+3?
    8·2 answers
  • Which set of polar coordinates describes the same location as the rectangular coordinates (4,-4)
    15·2 answers
  • sari and her friends played miniature golf.there were p people in the group. each person paid 5$ for a round of golf and togethe
    8·1 answer
  • I will give you brianly look i want to know a+b=??
    14·2 answers
  • What is 78.6% in fraction and decimal form?
    6·2 answers
  • George has a triangle-shaped garden in his backyard. He drew a model of this garden on a coordinate grid with vertices A(4, 2),
    7·2 answers
  • Determine weather 3x-4y+7=3y+1 is a linear equation
    11·1 answer
  • Which coordinate K on the line segment with endpoints J (4,2) and L (4,6) divides JL such that the ratio of JK:KL is 3:1? helpp
    8·1 answer
  • Someone please help me this is due in a few mintues ;-;
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!