Answer:
Hi! The correct answer is $7.5
Step-by-step explanation:
<em><u>~to find the price of 1 seperate thing divide price by the amount that has been bought~</u></em>
Answer:
y=3/2x-4
Step-by-step explanation:
y=3/2x+b
-1=3/2(2)+b
-1=3+b
-4=b
y=3/2x-4
Answer:
37.5
Step-by-step explanation:
11%=11/100
11/100=22/x
we have to solve for x now
11x=2200 divide by 11 both side
x=200
that the answer
Answer:
not enough information to give accurate answer
Step-by-step explanation:
sorry :(