1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Hunter-Best [27]
2 years ago
6

At the same day, if 12 o'clock the same, afternoon 2 o'clock plus 2, how much does 8 o'clock owe?

Mathematics
1 answer:
Blizzard [7]2 years ago
8 0
What this question doesn't even make sense
You might be interested in
A chemist mixes 175 millilters of solution that is 62% acid with 75 milliliters of pure acid. What percentage of the resulting M
Anton [14]

Answer:

  73.4%

Step-by-step explanation:

The ratio of acid to mixture volume is ...

  (0.62·175 +1.00·75)/(175 +75) = 183.5/250 = 0.734 = 73.4%

73.4% of the resulting mixture is acid.

3 0
3 years ago
If a figure is a square then is it a regular quadrilateral true or false explain
miskamm [114]
I believe so. (TRUE). a square has all equal sides so if the figure is just alike, its a reg quad.
6 0
3 years ago
Simplify<br> 7^8x7^3x7^4/7^9x7^5
MArishka [77]

Please take a photo of this problem... it looks very hard when it is written in the way you did.

<h3>If I am reading this correctly the answer should be 1,977,326,743x^3</h3>

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Using f for the number of friends. Write an expression to represent how much Jack and Jenn will spend on breakfast if everyone g
antoniya [11.8K]

Answer:

$1.25f + $0.75f

Step-by-step explanation:

The cost of one bagel is $1.25 and cream cheese costs $0.75 per person. The total amount Jack and Jenn will spend on breakfast depends on the number of friends that eat breakfast.

to get the total amount spent on breakfast, multiply the cost of bagel by the number of friends and the cost of cream cheese by the number of friends. Add these numbers

The total amount spent on food = $1.25f + $0.75f

5 0
2 years ago
Can you guys help me with that ?
aleksley [76]
The shirts are 12.75 for 3 so we can write a ratio of \frac{12.75}{3} To get the price of the shirts, one needs to divide \frac{12.75}{3} , which will tells use what the unit price is per shirt. The price per shirt is $4.25
6 0
3 years ago
Other questions:
  • (t-2)(t+1)(t+1) what is this when foiled out
    12·2 answers
  • In △ABC the points M and N belong to the sides
    14·1 answer
  • The sum of three numbers is 69. If the second number is equal to the first diminished by 8, and the third number is 5 times the
    13·2 answers
  • Match the simplified expressions
    13·1 answer
  • HELP PLS!!! BRAINLIEST WILL BE GIVEN​
    7·1 answer
  • Find the measure of the arc indicated.
    8·1 answer
  • 968 ÷ 38 help me now plzzz
    15·1 answer
  • Find the value of x.<br><br>m&lt;2= x + 85​
    12·2 answers
  • Plesae urgent hurryy for brainlist !!!!!!!!!!!
    12·1 answer
  • What is the following quotient? StartFraction 6 minus 3 (RootIndex 3 StartRoot 6 EndRoot) Over RootIndex 3 StartRoot 9 EndRoot E
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!