1 < x < 5
Left side is 1 and right is 5
Answer: C
Explanation:
. there are multiple sockets that can be interchanged easily to accommodate many different size nuts and bolts
4 pairs of pants for $18.
Divide price by quantity to get the cost of 1 pair of pants:
18 / 4 = 4.50 per pair.
Divide 27 by 4.50 to find number of pairs:
27 / 4.5 = 6
6 pairs of pants can be cleaned for $27.
Answer:
(C) 75.1
Step-by-step explanation:
Add all the numbers then divide by numbers of numbers their are
91+91+91+97+65+37+41+76+ 87= 676
676/9= 75.1111111111 and it goes on forever