Molly categorized her spending for this month into four categories: Rent, Food, Fun, and Other. The percents she spent in each c
ategory are pictured here.
Rent
27%
Food
21%
Fun
16%
Other
36%
If Molly spent a total of $2800 this month, how much did she spend on rent and food?
1 answer:
Answer:
750
Step-by-step explanation:
it is to easey
You might be interested in
Answer:.40 cents
Step-by-step explanation: divide the total cost by the amount of items you have.
Answer:
b
Step-by-step explanation:
so 17 squared minus 8 squared is 225. the square root of 225 is 15
Answer:
4556.25
Step-by-step explanation:
10:5:8=x:y:18
18/8=2.25
x=2.25x10=22.5
y=2.25x5=11.25
11.25x22.5x18=4556.25
Answer:
the answer is 24
Step-by-step explanation:
i got it correct on my test
Answer:
wouldnt it be two
Step-by-step explanation:
if ms.young is make a (1) fruit basket and sends her cousin to put 2 green apples in each basket that would be 2 apples