The grocery store sells a 25-ounce container of lemonade mix for $2.00. The wholesale club sells a 75 ounce container of the sam
e lemonade mix for $6.75. a) Find the unit price for the lemonade mix at the grocery store.
b) Find the unit price for the lemonade mix at the whole sales club.
c) Where should you buy the lemonade if you want a better deal? Explain.