1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Evgesh-ka [11]
3 years ago
7

What is 3.1 divided by 10.261

Mathematics
1 answer:
Otrada [13]3 years ago
6 0
What is 3.1 divided by 10.261Very simple. We have 2 given decimal number in which our dividend which is the 3.1 is lesser than our divisor which is 10.261.Now, let's start the division to be able to find out what is the quotient we're looking.=> 3. 1 / 10.261 = 0.30.Thus, the quotient is o.30, let's check if we got the correct answer.To check simply do the reverse method=> .30 * 10.261 = 3.1<span>
</span>
You might be interested in
Please help with this I will mark brainliest :)
bixtya [17]

Answer:

Triangles

Step-by-step explanation:

  1. Angle b
  2. Triangle BED
  3. Triangle ABC
5 0
3 years ago
PLS HELP ASAP<br> x^2 - 4x-1=0<br> Solve using formula
-BARSIC- [3]
X1=2-Square root 5 x2=2+ Square root 5
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Solve for y: 2(3y+5)=3(5y+1/3)
DerKrebs [107]
.93 would have to be the answer because you do the regular calculations, then you divide to find y.
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
HELP HELP--Given an equilateral triangle, what kind of symmetry will the figure have: point, line, plane. (Select all that apply
Salsk061 [2.6K]

Answer:

line and point

Step-by-step explanation:

a triangle can be equally split in half, as well as with a point in the middle

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Michelle and Kanye purchase a portable TV for $96 can you pay $22 more than Michelle how much did each pay
Olin [163]

If Michelle purchased a portable TV for $96 and Kanye spend $22 more then he spend $96 + $22 = $118.

Hope this helps.

3 0
3 years ago
Other questions:
  • the trinomial x2 bx c factors to (x m)(x n). if b is negative and c is positive, what must be true about m and n?
    5·2 answers
  • Sheyla goes shopping at the bookstore. She buys 2 DVDs for $8.25 each. Sheyla also buys two books at $5.00 each. How much change
    9·1 answer
  • The equation below shows the total volume (V), in cubic units, of 2 identical boxes with each side equal to s units:
    5·1 answer
  • -
    10·1 answer
  • Solve for h. -18+7h&gt;12+9h
    8·1 answer
  • Which values are solutions to the inequality below? 
    14·1 answer
  • Im confusedd, please help??
    10·1 answer
  • Jack is in charge of road construction crew. The crew must complete 6/7 of a mile of the road by the end of the day. By noon the
    9·1 answer
  • A 4-cup container of window cleaner costs $4.48. what is the price per fluid ounce?
    10·1 answer
  • 3. Find the slope of a line passing through the points (-15, 48) (-3,60) *
    9·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!