Answer:
The unit rate is $4 for 1 pound of rice.
Step-by-step explanation:
P.S Can I have brainliest?
Answer:
It should be 160 degrees as well.
Step-by-step explanation:
The opposite angles of one another in parallelograms are equals
Answer:
When the denominator is greater than the numerator, the cutting fraction continues and it can still be reduced
Step-by-step explanation:
Pls mark brainliest