1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
DiKsa [7]
3 years ago
12

write 6.847 in word form is the answer 6 + 0.8 + 0.04 + 0.007 or do they want six and eight hundred and 47 thousandths?

Mathematics
1 answer:
Alex787 [66]3 years ago
4 0

Answer:

six and eight hundred fourty-seven thousandths

Step-by-step explanation:

6 + 0.8 + 0.04 + 0.007 is called extended form, six and eight hundred fourty-seven thousandths is called word form.

You might be interested in
7x+18−6(x+1)−12 Please answer this you get 10 points!!!!
ra1l [238]

Answer:

x

Step-by-step explanation:

7x+18−6(x+1)−12

start out with distributive property

7x+18+(-6x)+(-6)+(-12)

then add the common things together

x+0

answer is just x, or infine answers, you could put in anything for x

7 0
3 years ago
Video games are on sale for 25% off. If a particular game regularly sells for $59.50, what is the sale price? a. $34.83 b. $14.8
iragen [17]

I think the answer would be D. $44.62

8 0
3 years ago
(-5,-3) (5,5)<br> slope<br> What is the slope ?
Setler [38]

Answer:

The slope is 10/8

Step-by-step explanation:

You would rise 10 units and you would run 8 units.

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Help please it’s due soon <br><br> ( DISTANCE IS A MISTAKE )
katrin [286]

Answer:

speed

time

faster

greater

You can fill in these words in the blanks.

4 0
3 years ago
A teacher surveyed her class to find out how many texts the students send in a week. She created this box plot to show the data.
Marta_Voda [28]
Answer: 130
Explanation:
7 0
3 years ago
Other questions:
  • Nina goes to the neighborhood store to buy 14 rolls of toilet paper. If she spent $20.02 in all for her purchase, how much does
    13·1 answer
  • Which is the better buy; 3 pounds for $8.31 or 5 pound for $12.95
    8·2 answers
  • Is 1/2 greater than 4/5
    10·1 answer
  • If x = -6, which I equality is true
    6·2 answers
  • What is the arc length of a circle that has a 6-inch radius and a central angle that is 65 degrees? Use 3. 14 for pi and round y
    5·1 answer
  • What is the answer to 3 3/8 plus 5/12
    14·1 answer
  • Mr. Quillin showed students part of the prime factorization of 90. One factor is
    13·1 answer
  • A train leaves at 14:03 and arrives at 16:22. It travelled at an average speed of 95 km/h. How far did it travel? Give your answ
    11·1 answer
  • Use the graph. Which equation is true from the information in the graph?
    13·1 answer
  • What is the slope of the line that passes through (-4,2) and (6,-8)
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!