The solution to the problem is as follows:
<span>C = D - C / M
Cost = Deposit - Cost / Months
5250 = 5250 - 552 / 24
</span>
I hope my answer has come to your help. Thank you for posting your question here in Brainly. We hope to answer more of your questions and inquiries soon. Have a nice day ahead!
On the first day she wen from 934 - 16 pages. Then everyday after that means it would x - 16 pages = PL (PL = Pages Left) so the answer is x - 16 = PL
Answer:
4 pack priced at £2.04 is the better pack
Step-by-step explanation:
2.04/4=£0.51 per roll
4.68/9=£0.52 per roll
1- 13 or -13 (B)
2- -5 < y < -3 (A)
3- t = 6 or -6 (B)
Hope this helps you =)