Is there suppose to be a image?
Answer:
The answer is the second one
Step-by-step explanation:
B would be the least wise...loans have interest which means that when you get around to paying them back you owe more than you borrowed and you can get yourself into even deeper debt. Hope this helps, and if you are able to do so, please mark Brainliest! Thanks!
You can calculate it by divided but most of the people get confused about is it gonna be 12/1.46 or 1.46/12. The correct is 1.46/12 because take the money divided all 12 to get a unit price if you take 12/1.46 which mean divided all ounce can to money and that makes nonsense.
So 1.46/12 = $0.12 for each ounce can
Hope this help!
Answer:
Good ( 660- 749)
Step-by-step explanation:
Because of this fact:
726 > 660 and 726 < 749
So his credit rating is considered as Good ( 660- 749)
Have a good day