1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
goldenfox [79]
3 years ago
5

What is the linear equation for slope= 5 (4,7)

Mathematics
1 answer:
Burka [1]3 years ago
8 0

Answer:

23.5

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Carolina is mowing lawns for a summer job. For every mowing job, she charges an initial fee plus \$6$6 for each hour of work. He
GenaCL600 [577]

Answer:

y=8+6t

Step-by-step explanation:


4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which decimal number best describes the fraction 77/6
german

Answer:

b

Step-by-step explanation:

I looked it up on the calculator.

5 0
2 years ago
The length of a rectangle is shown below:
uranmaximum [27]

Sorry if I get this wrong but if your trying to make a rectangle wouldn't it bc (-3,1) and (1,1)?

6 0
2 years ago
Write the sentence as an equation. 396 subtracted from p is t
Paladinen [302]
P - 396 = t <== ur equation
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Ben earns $13 per hour at Starbucks. When he works overtime, he earns time and a half. What is his regular pay for 40 hours of w
zaharov [31]

Answer:

$520

Step-by-step explanation:

Ben earns $13 per hour of regular work

<u>He gets for 40 hours of regular work:</u>

  • $13*40 = $520

Answer is $520

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • What is the circumference of a circle with a radius of 4 inches?
    5·1 answer
  • CAN SOMEONE PLEASE HELP ME!!!!
    15·1 answer
  • A rectangular prism with dimensions of 4 feet by 5 feet by 6 feet
    8·1 answer
  • What's multipled 3 times equals 91.125
    14·2 answers
  • For an experiment, Marie brought a container filled with 30 grams of snow into a warm environment. After 5 minutes, 21% of the s
    14·2 answers
  • HELP ASAP!
    9·1 answer
  • . The Bakers Dozen bakery sells apple, cherry, and pumpkin pies.Yesterday, the bakery sold 14 more apple pies than cherry pies a
    10·2 answers
  • PLEASE I NEED HELP ASAP I WILL GIVE POINTS TO EVERYONE WHO GIME VE THE RIGHT ANSWER
    7·1 answer
  • Find the additive inverse of each rational number.<br><br> 1.- 1/2 2. 0.25 3. 9/10 4. -0.4
    10·1 answer
  • 3 bags of dog treats for $7.38. What is the cost per bag of dog treats
    10·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!