Y=-1.5x + 8
hope this helps :) (please mark brainliest!)
Answer:
1
Step-by-step explanation:
Using the definition
n
= 
where n! = n(n - 1)(n - 2) × 3 × 2 × 1
and 0! = 1
3
=
= 
=
= 1
Answer:
$2.50 per pound of apple
Step-by-step explanation:
Or if you have to write it as a fraction $2.50/ 1
Answer:
It's 144 units^2
Step-by-step explanation:
You have to take your 3/2 and square it, turning it to 9/4 and multiply that by 64, which gives you 144.
What you would do is -10+5=-5 then you add 4+7= 11 then you mutiply them answers together 11*-5=-55 hope this helps you