Answer:
$4.12
Step-by-step explanation:
$26.78 / 6.5 gallons = $4.12 per gallon
Answer:
B. 36 square units
Step-by-step explanation:
This is a triangle and to calculate the area of a triangle we multiply height with base and that divided by two
The height of this triangle is 8 units and the base is 9 units
9 × 8 ÷ 2 = 36 square units
Answer:
-44
Step-by-step explanation:
Answer:
idk
Step-by-step explanation:
-10.6, and 9/10, are the constants