1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Yuki888 [10]
3 years ago
5

NEED HELP ASAP ITS TIMED PLEASE HELPPP MEEE❗️❗️

Mathematics
1 answer:
Evgesh-ka [11]3 years ago
7 0

Answer:

hit me up on insta ss.ramonn

Step-by-step explanation:

You might be interested in
How can you use a model to tell a percentage as a fraction with a denominator of 100?
asambeis [7]
Look at this: That is 113%.

4 0
3 years ago
SOMEONE PLSS HELP ASAP
VLD [36.1K]
The answer is most likely 8.
5 0
2 years ago
X- 5 is greater than 0.
katrin2010 [14]

Answer:

x>5

Step-by-step explanation:

5-5=0 this is wrong. 5.0002-5= is greater than zero.

3 0
3 years ago
Patton's troops covered 48 miles in 4 hours. he then increased the speed by 8 miles an hour. if the total distance was 108 miles
masya89 [10]
                               48 miles/4hrs = 12 mph

Increased Speed 12 mph + 8mph = 20 mph

Distance left        108 miles - 48 miles = 60 miles

Time left               60 miles/20 mph = 3 hours

7 0
3 years ago
Witold says that 50% of a number will always be greater than 20% of any other number. Complete one inequality to support Witold'
Lelu [443]
.50 x 2 < .20 x 100
1 < 20

50% of 2 is not greater than 20% of 100.
4 0
3 years ago
Other questions:
  • A segment has endpoints F and H . What are two names for the segment?
    14·1 answer
  • I need the answers soon
    8·1 answer
  • Using the formula from part a, calculate the retail price for each quantity range.
    5·2 answers
  • Yunika downloaded three applications for $2.99 each to her cell phone. The remaining applications that Yunika purchased cost $1.
    6·2 answers
  • Please help me, I need a math expert
    10·1 answer
  • 11+4+x=x+9. kaksjdjdbdjjdjdbdbd
    14·1 answer
  • Donna bought 5 bags of dog treats for $14.00. What is the cost per bag of dog treats?
    15·2 answers
  • PLS HELP
    8·1 answer
  • -(t+2)=-3t+23<br> what value of t makes the equation true?
    6·2 answers
  • Please, help me, im really desperate for help.<br><br> Max answer choices is 3
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!