Store A: 12$ for 3 pies or store B: $10 for 2 pies which is a better buy
2 answers:
Answer:
$12 for 3 pies= $4 per pie.
$10 for 2 pies= $5 per pie.
$12 for 3 pies would be the better buy.
Step-by-step explanation:
It is better to buy from store A because each pie is four dollars at store a and each pie is five dollars a store B
You might be interested in
6.50 *.40. = 2.60
6.50+ 2.60= 9.10
The answer you are looking for is -5
Answer:
Yes I am
Step-by-step explanation:
I am super good at it
Answer:
m=3
Step-by-step explanation:
