━━━━━━━☆☆━━━━━━━
▹ Answer
<em>$1.30</em>
<em></em>
▹ Step-by-Step Explanation
To find the price per pound, you have to divide the total amount of money by the amount of pounds:
$7.80/6 lbs = $1.30
Hope this helps!
CloutAnswers ❁
━━━━━━━☆☆━━━━━━━
f(x) = 2x
f(x) = 2x + 4 (Is translated 4 units up.)
Answer:
1st row 3 down
Step-by-step explanation:
Answer:
18x^5y
Step-by-step explanation:
Divide 36 by 2 first : 18
since you are dividing, you subtract the exponents:
x^8 - x^3= x^5
y^4-y^3= y^1 but you usually just write y