Answer is 2
Step by step exploration
2+1.25f=10-2.75f
1.25f+ 2.75f=10-2
4f=8
f=2
Answer:
y=-3x+3
Step-by-step explanation:
To find the unit price, divide the total price by the total weight.
4.60 / 2 = 2.30
So, the unit price is $2.30 per liter of milk.
Best of Luck!
Answer: I would say the third one
Step-by-step explanation: I hope this helps if it is wrong i am so sorry I hope you have a great day of night stay safe :)