Answer:
is this including an appatizer fork? if not, then it's 1/1 if it is then it's 1/2
Step-by-step explanation:
Answer:
The correct answer is B
Step-by-step explanation:
Both of their medians are equal and Ami's range is larger than Lolo's range :)
Answer: $7.6502
Step-by-step explanation:
Grape cost $1.19 per pound. 3.16 pounds are bought. The total amount paid for grape will be:
= $1.19 × 3.16
= $3.7604
Peaches cost $1.29 per pound. 1.35 pounds are bought. The total amount paid for peaches will be:
= $1.29 × 1.35
= $1.7415
Peers cost $0.99 per pound. 2.17 pounds are bought. The total amount paid for pears will be:
= $0.99 × 2.17
= $2.1483
Total bill paid will be:
= $3.7604 + $1.7415 + $2.1483
= $7.6502
Answer:
Step-by-step explanation:
One of the most important things to understand about lines is the definition of slope. Slope is the 'steepness' of the line, also commonly known as rise over run. We can calculate slope by dividing the change in the y-value between two points over the change in the x-value.