1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Ipatiy [6.2K]
3 years ago
10

How do you divide 9,962 and 41 how do you divide 909900 + 62 + 41

Mathematics
1 answer:
7nadin3 [17]3 years ago
5 0
242.975609756 I don't know about the last one though.
You might be interested in
Zoe has 8 cups of whole-wheat flour. If each loaf of her favorite bread requires Three-fourths of a cup of whole-wheat flour, ho
Alexxx [7]

Answer:

she can make 10 loaves

Step-by-step explanation:

If you need explanation, comment and I will go step by step.

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Can someone plz help me with this one problem!!!!
Anarel [89]

Answer:

its 63..................

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
What type of association does there appear to be between the variables? explain
Nataliya [291]
Where are the variables for the equation?
3 0
3 years ago
What is the decimal of 32/100​
katen-ka-za [31]

Answer:

0.32

Step-by-step explanation:

Simply divide 32 into 100 and get 0.32

you could put it into a calculator or write it out and divide.

7 0
3 years ago
Solve the system of equations.<br> 5y – 4c = -7<br> 2y + 4x = 14
Lesechka [4]

c=\frac{5y}{4\\} + \frac{7}{4\\}

x=-\frac{y}{2} + \frac{7}{2}

Step-by-step explanation:

if 'c' is meant to be another 'x' the answer is

(3, 1)

x = 3,y = 1

4 0
3 years ago
Other questions:
  • Emilio wants to solve this equation.
    15·2 answers
  • 75% of a number is 120. what is 40% of the number?
    14·1 answer
  • Find the slope of the line shown on the graph
    5·1 answer
  • A woman whose eyes is 1.6 m above The ground find that the angle of elevation to the top of her house is 12°. If she is 40 m fro
    12·1 answer
  • Simplify the expression 10[4x10÷(6^2-4^2)+1]<br><br> A. 210<br> B. 30<br> C. 201<br> D. 20
    15·2 answers
  • A 5-pound bag of sugar costs $9.25. What is the unit price of the sugar?
    9·2 answers
  • How do we find the measure of one interior angle of a poly?
    9·1 answer
  • The car vacuum cleaner at a gas station near Gina’s house costs $0.25 a minute to operate. Gina has $3.25 to spend on vacuuming
    6·2 answers
  • Lacey picks blueberries and raspberries from her garden. She has 1/5 as many pounds of blueberries as raspberries. If she picks
    9·1 answer
  • What is the y-intercept of y = 5?
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!