Answer:
4
Step-by-step explanation:
Answer:
$11.23
Step-by-step explanation:
To find the unit price divide the price by the product. For example, 12 ounces of juice costs $2.45. You divide $2.45 by 12 ounces. The unit price would be $0.20.
<em>I hope this helped you, if it did more than all the other answers that may be on your question, feel free to give me brainliest, I would really appreciate it.</em>
How much are the owner's expenses for 10 days?
10 * 130 = $1300
How much money does the owner make selling pizzas per day?
200 * 3 = $600
How much money does the owner make selling sandwiches per day?
85 * 2 = $170
In one day, the owner sells 600 + 170 = $770 worth of pizza and sandwiches
Over the course of ten days, that is 10 * 770 = $7700
Profit = revenue - cost = 7700 - 1300 = $6400
There ya go
Answer:
pretty sure its -2,3 :)
Step-by-step explanation: