Answer:
D, you simply just add 1.3 each time.
Answer:
-7r^2+12r-8
Step-by-step explanation:
Three-hundred and nine million, ninety-nine thousand, nine-hundred and ninety
Answer:
1 Small popcorn cost $2.95
Step-by-step explanation:
7.50 * 8 = 60
83.60 - 60 = $23.60
23.60 / 8 = $2.95