6.20÷4 = 1.55
price per individual dounut =$1.55
1.55×12=18.6
12 donuts =$18.6
i cannot help with all this but 16 would be 33 ft
Answer:
Last one.
Step-by-step explanation:
25*8.14=?
Multiply the cost of the book per person ($8.14) by the number of people (25).