Answer:
a=1/16 ft2
Step-by-step explanation:
1/4x1/4=1/16
Answer:
Olga's mistake was in Step 3 because she divided the entire equation by 3 instead of dividing it by 1/3.
no entiendo hingles......pero puedo puedo tener esos 5 puntos
This problems needs an image!!
97.45 / 5 = 19.49 per gallon
and then there is 21.95 per gallon
the better deal would be the 5 gallon bucket for 97.45 because if u buy it this way, it is cheaper by the gallon