1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Maksim231197 [3]
3 years ago
13

5 2 12 3 21 35 5 59 Is it quadratic ?

Mathematics
1 answer:
max2010maxim [7]3 years ago
4 0

Answer:

maybe

Step-by-step explanation:

answer your own question

You might be interested in
What is the slope of the line
Alexandra [31]

Answer:

The slope is 7/7 or 1.

Step-by-step explanation:

Find any two points on the line. I chose (0,7) and (-7,0).

Put rise over run.

7-0

———

0 – -7

this would equal 7/7 which simplifies to 1.

Hope this helped!

7 0
3 years ago
Solve: |v + 8| − 5 = 2
AveGali [126]

Answer:

v¹= -15, v²= -1

Step-by-step explanation:

there's 2 solutions to this

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
HELPP
Anvisha [2.4K]

Answer:

the first one

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
A case of Mountain Dew (24cans) costs $7.68. What is the unit price?
Ronch [10]
Here are the unit rates involved:

$7.68 / 1 case  =  $7.68 per case

$7.68 / 24 cans  =  $0.32 per can

1 case / $7.68  =  0.13 case per $

24 cans / $7.68  =  3.125 cans per $

And of course ...

24 cans / 1 case  =  24 cans per case

1 case / 24 cans  =  0.041666... case per can

5 0
4 years ago
Please help me find the volume
SSSSS [86.1K]

Answer:

C,. 3 3/4

Step-by-step explanation:

length times with times hight

1 1/4 x 1 1/2 x 2

convert everything to same denominator

1 1/4

1 2/4

1 4/4

solve

1 1/4 x 1 2/4 x 1 4/4

4 0
3 years ago
Other questions:
  • Listen Find the area of a triangle whose vertices are (1, 2), (8, 2), and (1, 6
    8·1 answer
  • IF GET THESE 2 RIGHT 10 POINTS FOR BOTH BE THE GOD AND THE BRAINLYIEST!!! IF THEY ARE BOTH QUESTIONS RIGHT!!.
    15·1 answer
  • If zero is a natural number?
    11·2 answers
  • Pls help with number one
    8·1 answer
  • (no one answered and I posted 18 mins ago)
    5·1 answer
  • Buffy ate 10 hot dogs every 35 minutes. At that rate, how long, in minutes will it take to eat 6 hot dogs
    14·1 answer
  • Suppose there are two blocks of solid iron. One block is a cube, three inches on a side. The other block is a cube three miles o
    8·2 answers
  • Zachary earns $5 per hour, and he makes a $20 bonus.
    12·1 answer
  • How do you solve this math problem<br> using substitution n=5n n=2/3m-13
    13·1 answer
  • Explain why the graph of the equation g(x)=-(x+1)^2-3 would be a parabola opening downward
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!