Melanie finds paint at the store for $4.95 per gallon. She also finds a Paintbrush for $3.75. Write an equation for y, the total
cost, for x gallons of paint and 1 paintbrush. Question 3 options: y = 4.95x + 3.75 y = 3.75x + 4.95 y = 8.7x y = 1.2x
2 answers:
Answer:
y = 4.95x + 3.75
Step-by-step explanation:
I have taken this test, I also go to K12. I have for 4 years and I have been on brainly for 3 so welcome to the K12 Brainly party.
Answer:
y = 4.95x + 3.75
Step-by-step explanation:
i have been with k12 for 2 years and brainley for 4 months
You might be interested in
120 adults and 48 children attended the dance.
Answer h:
Step-by-step explanation:
Answer: 4
Step-by-step explanation:
Answer:
slope= x2- x1/y2 -y1
= 5-(-3)/6-4
8/2= 4
Answer:
7
Step-by-step explanation: