1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
slega [8]
3 years ago
5

HELPPPPPPP MEEEEEEEEE

Mathematics
2 answers:
Rashid [163]3 years ago
7 0

Answer:

the 2nd table

Step-by-step explanation:

boyakko [2]3 years ago
3 0

Answer:

The first table

Step-by-step explanation:

<em>the third and fourth table are incorrect because it says Jo bought </em><em>25 apples </em><em>in total but in the third and fourth table there are </em><em>35 apples </em><em>in total.</em>

<em>the second table is incorrect because it said </em><u><em>three of the 12 large apples were red. </em></u><em>In the second table its says 12 large apples when its supposed to say three and the total in 15 instead of 12.</em>

You might be interested in
Find the values of x and y
ale4655 [162]

Answer:

idek

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
hank rode his bike 7 1/4 miles one week and Jenner rode her bike 5 3/4 miles one week estimate the differance between the two di
Reika [66]
7 1/4 rounds to 7
5 3/4 rounds to 6

7 - 6 = 1 <== ur estimate
8 0
3 years ago
To earn a fitness reward, your average heart rate while walking must be between 80 and 89 beats per minute, inclusive. Suppose y
eimsori [14]

Answer:

Between 67 and 103 beats per minute

Step-by-step explanation:

The minimum would be 80. That means that the minimum sum would have to be 320 among the four numbers.

85+81+87=253

320-253=67 so 67 will be the minimum

now, we should see the maximum. It will be 89 so the sum of the four numbers cannot be anymore than 89*4 which is 356

So, 356-253=103

3 0
3 years ago
PLS HELP <br> it is the last question ignore the lesson and pg number ;)
Schach [20]

Answer:

the last answer is -1 :))))))

3 0
2 years ago
Ava paid $4.90 for 2.5 pounds of walnuts. what is the cost of one pound of walnutKieth has a box of 416 crayons the he wants to
Nadusha1986 [10]

Okay so for the first one all you have to do is divide 4.90 by 2.5 and get 1.96.                So your answer for the first on is $1.96.

For the second one you just have to divide 416 by 13 and you get 32.                            So each friend gets 32 crayons.

Hope this helped you (;

4 0
2 years ago
Other questions:
  • Is rolling a 3 standard doe and then rolling a sum greater than 4 when counting the next roll an independent event?
    8·1 answer
  • Solve 5h + 2(11 - h) = -5 (Find h. Explain each step please.)
    14·2 answers
  • Please help me on this
    6·1 answer
  • I need help with adding decimals
    12·2 answers
  • 100 POINTS HELP PLEASE ONE HUNDRED POINTSSS identify each measurement as a diameter, radius, or circumference of the circular ob
    6·2 answers
  • Help pls<br><br> I need the slope of the line 1 and 2
    7·2 answers
  • 6. A long-distance runner travels a distance of 108 km in 8 hours. <br> What is his average speed?
    11·2 answers
  • a waiter earns $13.65 per hour and must give 10% of his tips to the kitchen staff. he worked 8 hours last Friday and made $213 i
    10·1 answer
  • Dividing a whole number by a unit fraction results in a:
    11·1 answer
  • Question 12. Is the one I need help on
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!