Answer:
1
Step-by-step explanation:
3(1)+5=8
3(0)+5=5
3(2)+5=11
3(3)+5=14
3(4)+5=17
.....
Need=51
S=12.75
G=6.5/hr•2hr=13
W=5.25/hr•5hr=26.25
S+g+w=12.75+13+26.25=52
Yes because total will be 52
......
5x+3≥23
5x≥20
x≥4
[4,8,12]
.......
9w
.....
38.88+1.87x
.....
9x-3
....
x=56
...
69=18+19+t
69=37+t
32=t
...
77-20.1-10.39=s
...
2
....
11 doesn't have an equation to solve.
...
12 doesn't have a solution to solve.
....
n≤7
...
32≤14+m
18≤m
....
120≤20+m
100≤m
...
d=50t
...
Y=5.5x
....
Y=4x
...
Dependent variable is distance.
Answer:
No solution
Step-by-step explanation:
-5r + 6 ≤ -5( r+2 )
-5r + 6 ≤ -5r -10
6 ≤ -10
The answer is 28
Hope this helped
Answer:
4/5 - 3/10 is 0.5.
Step-by-step explanation:
You want to divide top and bottom (Whatever you do to one side do to the other) So start off dividing 5 by 10 which wil give you 0.5, next you want to divide 4 by 3 which gives a repeating decimal so youll use the whole decimal (0.5) as an answer
1.96 divided by 4 = $0.49 per pound of apples