1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
sergeinik [125]
3 years ago
15

PLEASE HELP ME WITH ALL THE QUESTION BE HONEST PLEASE URGENT!

Mathematics
1 answer:
harina [27]3 years ago
3 0

Answer:

59

Step-by-step explanation:

1. -35

2. +9

3. -23

4. +3

5. +5

6. -7

7. +125

8. -18

Add them all up in a calculator and you get 59

You might be interested in
Find the product of −3/5 x −1.5.
lilavasa [31]
2+_3/458 find the product
6 0
3 years ago
The cost of a car rental is ​$30 per day plus 18c per mile. You are on a daily budget of ​$75. Write and solve an inequality to
Tanzania [10]

Answer:

2. 5 miles

Step-by-step explanation:

Given that:

Rental cost = $30

Cost per mile driven = 18 cent

Daily budget = $75

Greatest distance you can drive each day while staying within budget :

Rental cost + (cost per mile driven * distance) ≤ daily budget

$30 + 18d ≤ $75

18d ≤ 75 - 30

18d ≤ 45

d ≤ 45 / 18

d ≤ 2.5

Greatest distance you can drive each day while staying within budget is 2.5 miles.

8 0
3 years ago
How do you round off 341
SSSSS [86.1K]
You only can if 341 has a decimal of some sorts. other than that, you cannot round it.
4 0
4 years ago
Read 2 more answers
Mia went to the store with the amount of money shown. Mia used a one-dollar bill and two quarters to buy a bottle of water. How
Drupady [299]

Answer:

2.83

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Which inequality is represented by this graph?
Cerrena [4.2K]
The correct answer is is the option B . X>0


Hopefully this help you
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Combine like terms.9 + 18s – 7s<br> a. 20s<br> b. 9 + 11s<br> c. 9 – 11s<br> d. 20
    7·1 answer
  • What is an equation of the line that is parallel to y = -5x + 6 and passes
    14·1 answer
  • 24x^2+ 32x factored please explain can’t remember how to factor..
    9·2 answers
  • The train fare from Bangkok to Chiang Mai is 768 baht.
    5·1 answer
  • Write a number in which the value of the digit in the ten-thousands place is ten times as great as the value of the digit in the
    9·2 answers
  • If $149 is shared between Grace and Precious so that Grace gets $20 more than twice what Precious gets. How much does Precious g
    10·1 answer
  • Write two expressions<br><br> where the solution is 19
    9·2 answers
  • PLEASE HELP ME ASAP!
    5·1 answer
  • Its 47% kldkfifhnknskdib do sibk jmnbsinslknd
    11·1 answer
  • Ryan buys 61.5 ounces of lemonade for $24.60 find the unit price
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!