1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
torisob [31]
3 years ago
11

The graph of the function B is shown below find B(1)

Mathematics
1 answer:
agasfer [191]3 years ago
6 0

Answer:

the answer is -1

Step-by-step explanation:

You might be interested in
How do you work out percentages
Shkiper50 [21]
You take the decimal of say .48 and pull the it back so it would be 48% 
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
David works at Mc Donald’s, and he made 96.75 for 10 hours of work how much does David earn per hour
Digiron [165]
9.675

Move the decimal back one spot


Mark brainliest please
7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Please respond to the question below in your own words with proper explanations
ycow [4]

Answer:

t(400)=673.

It means that 673 of 9 inch tiles are required to cover an area of 400 square feet, when spacing the tiles a quarter inch apart.

Step-by-step explanation:

Given:

The function relating number of 9 inch tiles required and area to cover is:

t(A)=\frac{144}{9.25^2}A

Now, plug in 400 for A to evaluate t(400).

t(400)=\frac{144}{9.25^2}\times 400=\frac{144\times 400}{85.5625}=\frac{57600}{85.5625}=673.19\approx6225

Therefore, Don required  673 of 9 inch tiles to cover an area of 400 square feet, when spacing the tiles a quarter inch apart.

4 0
3 years ago
Find the magnitude of the vector 3i +4j​
Nadusha1986 [10]

Answer:

5

Step-by-step explanation:

magnitude of the vector

=√(3²+4²)

=√25

=5

3 0
3 years ago
A moving truck is rented at $1,000 per day plus a charge per hour of use. The moving truck was used for 9 hours one day, and the
Advocard [28]
1000 is our constant because the truck was only used one day. We also know they charge a certain amount per hour, but we do not know how much. In this case they charged that amount 9 times because the truck was used for 9 hours. The total of the constant plus the 9hour fee is 2700 dollars:

1000(1) + 9x = 2700

The reason we multiply 1000 by 1, is because we only used the truck for one day.

Solve for x

9x = 2700 - 1000 = 1700

X = 1700/9 = 188.88

The hourly fee is $188.88
The question is asking for an equation for hours of use though, so the answer is

1000(1) + 9(188.88) = C

C represents cost or charge.
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Use the cubes shown at the right to estimate the volume of the rectangular prism
    6·1 answer
  • What number has the same value as 14 tens
    11·1 answer
  • Solve -2x + 6 = -20. -13 13 -7 7
    9·2 answers
  • 5 ft
    9·2 answers
  • Brandon is cutting 9 boards for a woodworking project. Each board is 4 5/8 feet long. What is the total length of the boards
    12·2 answers
  • Find the value if x. Please check if I’m right!
    11·1 answer
  • Please Answer ASAP! (NO EXPLANATION NEEDED!) <3
    11·2 answers
  • If it's $5 for 4 pounds of apples, how much does 1 pound cost?
    13·2 answers
  • Please help me it is a quiz
    7·1 answer
  • One state leads the country in tart cherry production, producing 83 out of every 100 tart cherries each year.
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!