1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
anyanavicka [17]
2 years ago
10

Just need correct answer.

Mathematics
2 answers:
Harlamova29_29 [7]2 years ago
6 0

Answer:

The answer is 61

Step-by-step explanation:

tino4ka555 [31]2 years ago
3 0

Its B I just did it on a test

You might be interested in
Jackson rides his bike from his home for 30 minutes at a fast pace. He stops to rest for 20 minutes, and then continues riding i
Dimas [21]

Answer:

For the first 30 minutes, we will have a line with a given steepness, this will represent the 30 minutes riding at a fast pace.

Then he stops for 20 minutes, we will represent this with a constant line.

Then he again moves for another 30 minutes, but with a slower pace than in the first 30 minutes, then this line will be less steep than the first line.

A sketch of this situation can be seen below.

5 0
3 years ago
2 coins are tossed 200 times. find the probability of getting 0 head
Katyanochek1 [597]

Step-by-step explanation:

siiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Katie cut out a piece of wrapping paper that was 2 times as long and 3times as wide as the box that she was wrapping.The box was
mihalych1998 [28]
10+10+12+12
44 inches
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
How much is 6 quarts of water
Natalija [7]
6 quarts of water is 1.5 gallons if that's what you are looking for
7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Help pleaseeeeeeeeee
zepelin [54]

Answer:

1. y = -5x+2

2. y = 1/2x + 4

3. y = 3x -5

Step-by-step explanation:

hope thus helps :)

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • How many different ways can a group of 8 friends line up for a concert?
    11·1 answer
  • WILL GIVE BRAINLYIST PLS HELP PLS PLS IM STUPID IM GOING TO FAIL PLS PLS PLS THANK YOU
    10·2 answers
  • Explain why all of the graphs in this lesson show the first quadrant but omit the other three quadrants
    10·1 answer
  • Carrie is buying bulk candy for a high school fundraiser. She buys 1000 candy bars for $350. What is the unit cost per candy bar
    5·1 answer
  • The company has only two division division eight and division be last year division a made 60% of the companies total revenue an
    6·1 answer
  • Please help It is important
    10·1 answer
  • Jake’s car has 33 gallons of gas on the tank at the beginning of his road trip Jake uses 8 gallons of gas every hour he drives.
    12·2 answers
  • If 3x − 7 < 29, then which of the following must be true?
    9·1 answer
  • Fatima purchased a new mattress when it was on sale. The sale price was 20% less than the regular price. If the sale price was $
    14·2 answers
  • if a 14 foot tree casts a 8 foot long shadow. how tall is a tree that casts a 4 foot long shadow?
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!