1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Tresset [83]
2 years ago
15

What is the value of m? (m is a whole number)

Mathematics
1 answer:
yuradex [85]2 years ago
6 0

m is equal to 3. Need I say more?

You might be interested in
Which fraction can be represented with a repeating decimal?<br> 3/20<br> 12/5<br> 7/16<br> 4/11
Dmitry [639]

Answer:

Thanks for asking!

Step-by-step explanation:

The answer would be 4/11. 3/20 in decimal form is 0.15. 12/5 is 2.4. 7/16 is 0.4375. 4/11 is 0.36 repeating.

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
WILL GIVE BRAINLIEST AND 70 POINT! PLEASE HELP ME!
PilotLPTM [1.2K]

Answer:

X and Y

and for ast two answers pls give me the options

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Plz Help With This Math Brainliest First Person
In-s [12.5K]

Answer:

∠L = 54°

Step-by-step explanation:

5x + 2x + 3x = 180 (all angles in a triangle add up to 180)

10x = 180

x = 18°

∠L = 3x

sub x = 18

3(18) = 54

∠L = 54°

4 0
3 years ago
1) Population mean<br>2 +3+6+8+11<br>​
dolphi86 [110]

Answer:

30..? sorry im not quite sure what youre asking

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Minimum salary is 250$. Rate of commission is 5.65% . Weekly sales are 1,515. Whats the gross pay
natali 33 [55]
Minimum salary: $250
Sales: 1515
Commission: 5.65% x 1515 = $85.5975

Gross Salary: 250 + 85.5975 = $335.5975

3 0
3 years ago
Other questions:
  • if you were to solve the following system by substitution, what would be the best variable to solve for and from what equation?
    7·1 answer
  • 5 3/8 - 1 5/8 =???
    12·2 answers
  • An article is purchased for Rs.5000 andsold for Rs.4500.Find loss percent<br><br>​
    15·1 answer
  • Six cakes cost $2.40 so how much do 10 cakes cost?
    14·2 answers
  • Find 3/5 - 1/4 <br><br> a 4/9<br><br> b 1/2<br><br> c 2<br><br> d 7/20
    15·2 answers
  • Solve for the values of x by factoring.<br> x² – 52 - 24=O
    13·1 answer
  • If 15 ounces of candy cost $3.75 what is the price per unit
    8·2 answers
  • Bond is 20 years older than Jude and 10 years older than John. If the sum of the ages of Bond,Jude and John is 90,how old is Bon
    13·2 answers
  • Base angle of an isosceles triangle is 42 degree,find the third angle?
    6·1 answer
  • ......................
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!