1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Nookie1986 [14]
2 years ago
11

When we are approximating an irrational number we place the number under the square root between two consecutive

Mathematics
1 answer:
Semmy [17]2 years ago
4 0

Answer:

Is this a t or f?

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Can someone help me real quick?
Tpy6a [65]
3,400×(1+0.04)^(7)=4,474.17
4 0
3 years ago
What number line shows the opposite of -2
nadezda [96]
Letter D. because any opposite number of a negative has to be a positive!
8 0
3 years ago
Bethany's family can eat (13h + 6) hotdogs. Clark's family can eat (10h + 3) hotdogs. Which expression shows the difference betw
andreev551 [17]
It's 3h+3 hope this helps
7 0
3 years ago
The city of Jasper has a water tower that holds 1,325,000 gallons of water. Express this number in scientific notation.
Tatiana [17]

B one is the is the answer bcoz it is positive

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
A student takes 1/6 hour to paint a picture frame. How many picture frames can the student paint in 4 hours
Sergeeva-Olga [200]

Answer:

24 picture frames

Step-by-step explanation:

Since a student takes 1/6 hour to paint a picture frame, so in an hour, the student will paint a total of 6 picture frames. So to find the number of picture frames in 4 hours, you just need to multiply 4*6 to get 24 picture frames.

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • What is the answer to John bought a video game on sale for $35. The original price of the game was 3 times that amount. John als
    13·1 answer
  • Casey is deciding which of two landscapers to hire. Each landscaper charges an hourly rate plus a fee for each job.
    14·2 answers
  • Does anyone know this?
    12·2 answers
  • Solve for the perimeter and area of a rectangle that has a length of 4in. and a width of 2 in
    12·2 answers
  • what is the experimental probability of the spinner of it landing on blue? if it has green in the upper left corner, blue in the
    12·1 answer
  • What is the base....
    10·1 answer
  • Alex spent $15 on 34 pounds of cookies. What is the unit rate in cost per pound?
    14·2 answers
  • Evaluate n + 11 for n = 3. ! plz help <br><br><br>8<br><br>14<br><br>33<br><br>311
    12·1 answer
  • Which measurement is the same length as 1 meter
    5·1 answer
  • Timmy has 4 points he gives 2 to his sister and his brother each 2 how much does timmy has lelt
    10·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!