1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Ugo [173]
3 years ago
14

10 x 7 thousands unit form

Mathematics
1 answer:
coldgirl [10]3 years ago
8 0

Answer:

70

Step-by-step explanation:

You might be interested in
3. The mass of the sun is 1.989x10 kilograms. The mass of the earth is 5.98x102 kilograms. How many times
ipn [44]
The only way of guys to support
5 0
3 years ago
A group of children share 11 3/7 vegetarian pizzas. Each child receives 10/14 of a pizza. How many children are in the group
aksik [14]
(11 3/7) divide by (10/14) =16 kids
8 0
3 years ago
What is the values of the 4s in 4,400
SSSSS [86.1K]
The bolded 4 in 4,400 is the thousand place.
The bolded 4 in 4,400 is the hundred place.
6 0
4 years ago
Simplify your answers to the simplest form with steps
yan [13]
4[2a+b]/c[b+2a] = 4/c.
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Please help ASAP for 10 points!!
Studentka2010 [4]

hope can help u !!!!!!!!!!

4 0
4 years ago
Other questions:
  • If fishmarket bought two swordfish at a rate of $13 per pound. The cost of the larger fish was three times as great as the cost
    8·2 answers
  • Marita is decorating the prism at the right with tiles. Each tile is 1 square foot . Each tile costs $0.45. how much will it cos
    7·1 answer
  • The equation 12x + 15y = 390 represents the total revenue during a one-day fundraiser. In the equation, x represents the number
    6·2 answers
  • Which pair of triangles can be proven congruent by AAS theorem?
    10·1 answer
  • “If the alternate exterior angles are congruent, then the lines are parallel.”
    14·1 answer
  • In ΔQRS, q = 73 inches, r = 40 inches and s=51 inches. Find the measure of ∠S to the nearest degree
    13·2 answers
  • What is 27.74 / 38 in long division?
    11·1 answer
  • A 36 ounce box of cereal costs $3.50. Find the unit price.
    6·2 answers
  • 13. Which comparison is correct?
    12·1 answer
  • An ant on top of a tree 23 meters tall directly above her home which is 0.3 meters below the ground.
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!