1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Lerok [7]
3 years ago
9

PLz help asap CONGRUENCE WILL GIVE BRAINLIEST

Mathematics
1 answer:
Elza [17]3 years ago
8 0
Same idea as last time only the similar angles are 92 and 92. Thus your anwser: 92
You might be interested in
I need help please on this math
Zigmanuir [339]

Answer:

a

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
A 7-pack of plastic rings costs $2.52. What is the unit price? per ring?​
VikaD [51]

Answer:

7 rings = $2.52

then 1 ring will cost = 1/7×2.52

= 0.36

Therefore 1 ring will cost $0.36.

4 0
3 years ago
The sum of a number and twice its reciprocal is 3. What are the numbers?
qwelly [4]

Let no be x

Acc to ques

X + 2(1/x) = 3

X + 2/x = 3

X^2 + 2 = 3x

X^2 - 3x + 2 = 0

X^2 - x - 2x + 2 = 0

X (x-1) - 2 (x-1) = 0

(x-2) (x-1) = 0

X= 2 or x =1

If this answer was helpful then please mark it as the brianliest

3 0
3 years ago
Can someone help me on these ???
krok68 [10]
Multiply 81.5p and divide 7.5% you get the answer
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Please help. Click to view picture. Algebra question. HELP ME PLEASE ASAP
Ugo [173]
Second answer if it still helps
4 0
3 years ago
Other questions:
  • What is the answer too 6+3=x-8?
    8·1 answer
  • A factory worker can make 14 products in 45 minutes.what is the workers unit rate
    6·2 answers
  • Pam is paid $617.83 semimonthly. What is her annual salary?
    6·2 answers
  • What is 3/8 -1/8 plz help me !!!!!
    10·1 answer
  • What i the product ? (2x-1)(x+4)​
    5·2 answers
  • DOMAIN:<br> RANGE<br> FUNCTION:<br><br> PLZZ HELP HURRYY‼️‼️‼️
    12·2 answers
  • The value of x is? What is the value of x in this problem?
    13·2 answers
  • 12 6 12 24
    8·1 answer
  • A recipe calls for 21 scoops of sugar. Each scoop is 2.5 oz of sugar. How many scoops do you need if the scoop holds 3.5 oz of s
    11·2 answers
  • Please solve AND CHECK at least one of these problems, giving brainliest
    6·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!