$4/3=$1.33 per pound.
$9/8 = $1.13 per pound.
The second one is cheaper.
Answer:
B. 
Step-by-step explanation:
Given:
(2, 4) and (2, -9)
Required:
Midpoint of the vertical line with the above endpoints
Solution:
Apply the midpoint formula, which is:

Where,
(2, 4) = (x_1, y_1)
(2, -9) = (x_2, y_2)
Plug in the values into the equation:



<u>answer:</u> the first graph
<u>explanation:</u>
it would not be the second one because it is a slope (y = mx + b) and so would be the third choice.
i don't think it would be the last one because it's going only up to 40. which the equation say only y = 1/x and it's not a big number equation.
hope this helps! ❤ from peachimin
i attached this image which is sorta similar to the the to this equation:
20 minutes
Because-
If he did ten more minutes then friday just do 30 - 10 whih 20 mins