Sara bought a 25-ounce jar of strawberry jam for $4.50. What is the unit price?
1 answer:
$0.18 is the answer. How I got it was you do $4.50 over 25 ounces. Then divide the $4.50 by 25. You should get 0.18
You might be interested in
Add them up i think i never tried this
Hello there. I believe it’s c
I think it is the first one
+ & -
X & divide
Hope this helps!