YES ! ! !
Remember this: In math, "of" almost always means "times".
Given:
<span>A student took a test which had 6 questions. He would score 8 points on the test if all his answers are correct.
</span><span>If y represents the student's score when he got x questions incorrect, which graph best represents this situation?
Perfect score: 8 points for 6 correct answers. Incorrect = x = 0 </span>→ (0,8)<span>
0 score if incorrect answer is 6. x = 6 </span>→ (6,0)<span>
Answer is: </span><span>graph of line going through ordered pairs 0, 8 and 6, 0
</span><span>
x represents the number or incorrect answer
y represents the total score of the test
</span>
1547-11254+37 is simple if that’s the question you need to answer just plug it in a calculator and your answer is
-9,670
Answer:
$1.90 approx
Step-by-step explanation:
Given data
Amount paid= $74.94
Amount of gallons= 201/5 gallons of gas
= 201/5
=40.2 gallons
let us find the unit cost per gallons
Unit cost per gallon is = 74.94/40.2
Unit cost per gallon=$1.86
The price of gas is $1.90 approx