1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
NeTakaya
2 years ago
9

What's the next letter? Y b w d u f

Mathematics
1 answer:
Vera_Pavlovna [14]2 years ago
8 0
 z y x w v u t s r
a b c d e f g h j

S is the answer
You might be interested in
answer correctly pls! , [40pts and brainliest] Find the volume of a cone with a base radius of 5 cm and a height of 6 cm.
Leya [2.2K]

Answer:

Volume of cone= π r² h/3

22/7x5x5x6/3

157.08

May be the answer is...... Thank you..... ✧༺♥༻✧

4 0
2 years ago
Factor 2x^2 - 6x + 4 completely
katovenus [111]

Answer:

Step-by-step explanation:

Factor

2

out of

2

x

2

.

2

(

x

2

)

+

6

x

−

4

Factor

2

out of

6

x

.

2

(

x

2

)

+

2

(

3

x

)

−

4

Factor

2

out of

−

4

.

2

x

2

+

2

(

3

x

)

+

2

⋅

−

2

Factor

2

out of

2

x

2

+

2

(

3

x

)

.

2(

x

2

+

3

x

)

+

2

⋅

−

2

Factor

2

out of

2

(

x

2

+

3

x

)

+

2

⋅

−

2

.

2

(

x

2

+

3

x

−

2

)

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Brian was thinking of a number. Brian adds 3 then divides by 2 to get an answer of 2.what was the original answer
Andreas93 [3]

Reverse engineer

2*2-3=1

so its 1

4 0
2 years ago
John wants to know the volume of his gold ring in cubic centimeters. He gets a glass in the shape of a rectangular prism with a
const2013 [10]
If you go to sc and slide to filter you’ll find one that solves the problem
7 0
3 years ago
It costs $3.99 for 32 fl. oz. of soda. What is the unit rate?<br> Your answer
Marrrta [24]
The unit rate means we need to find it per one soda can. So, 32/32 is one. We do the same to $3.99. $3.99/32 is about 13 cents.

Unit rate is: 13 cents per soda can
6 0
2 years ago
Other questions:
  • 5. Kevin had $15 with him. His mother gave him $10 and his father also gave him some
    12·1 answer
  • the value of y varies directly proportional to the value of x. When x = 50, the value of y= 2500. What is the value of y, when x
    6·1 answer
  • Solve using linear combination. 8x+14y=4 -6x-7y+-10
    9·1 answer
  • If f(x)=2x^2sqrt(x-2), complete the following statement f(6)
    9·2 answers
  • 2. Which is not a statistical question?
    15·1 answer
  • 1/8% as a decimal and fraction
    13·1 answer
  • How do i write a linear equation and graph it
    15·1 answer
  • Help me- what number of units and where
    14·1 answer
  • What is the result of 31.978 subtracted from 66.4?
    10·2 answers
  • 3. For what value of x is
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!