A line segment can have both line symmetry and rotational symmetry.
Answer: C )
The unit rate for the 1st one is: $0.19 / ounce
The unit rate for the 2nd one is: $0.16 / ounce
The 36 ounce box would be the better buy because it is less per ounce than the 24 ounce box
12X is the period of what is the period of f : R→R, f(x) = tan(x 3)?
Answer:
40
Step-by-step explanation:
Since your only buying stickers you divide 10 by 0.25 to see how many you can purchase.