Answer:
D
Step-by-step explanation:
Answer:The formula is P=2 L=2 W or V= L x W X H
Step-by-step explanation:
divide total cost by length:
0.76 / 3ft = 0.2533 cents per foot
rounded to nearest cent = 0.25 cents per foot
I believe the answer is True :)
Hope this helps and have a wonderful day