1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Blababa [14]
3 years ago
7

You want to buy some apples. Look at the scales below.

Mathematics
2 answers:
andreyandreev [35.5K]3 years ago
7 0

Answer:

Step-by-step explanation:

timofeeve [1]3 years ago
3 0

Answer: no scale

Step-by-step explanation:

You might be interested in
What size pizza should she order to get 37.68in of crust?
Alex17521 [72]

\huge\fcolorbox{blue}{aqua}{Answer:}

════════════════════

Answer:

↝r =  \frac{471}{25\pi}

Solution:

2\pi r = 37.68

\frac{2\pi r}{2\pi}  =  \frac{37.68}{2\pi}

r =  \frac{37.68}{2\pi}

r =  \frac{471}{25\pi}

────────────────────

If u evaluate it it will become

=5.996958256

════════════════════

Explanation:

#Carry on learning

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
HELP PLEASE!!!
blondinia [14]

Answer:

2.72 inches

Step-by-step explanation:

1.4/1.12 = 1.25

3.4/1.25 = 2.72

8 0
2 years ago
What’s the amplitude,period,equation of axis, and range for y=3sin[2(x+90)]?
Irina-Kira [14]

Answer:

  • amplitude: 3
  • period: π
  • axis: y = 0
  • range: [-3, +3]

Step-by-step explanation:

The amplitude is the multiplier of the sine function: 3.

The period is 2π divided by the coefficient of x: 2π/2 = π.

The equation of the axis is any added constant: y = 0.

The range is the axis value ± the amplitude value: from -3 to +3.

7 0
3 years ago
If 1 16 oz can cost. $1 how much is 8 40oz cans
3241004551 [841]
1 16oz = $1
40=16*4
1 40oz = $4

8*$4 = $32
3 0
3 years ago
Yep again.....not du.mb just lazy...
uranmaximum [27]

Answer:

nah frl

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Other questions:
  • If tanh x = 12 13 , find the values of the other hyperbolic functions at x. sinh x = 12/5 correct: your answer is correct. cosh
    8·1 answer
  • 24+×=49 how do I get the answer​
    13·2 answers
  • Is 109 divided by 5 equal 21 R2
    12·1 answer
  • A pie costs $12.55. If it has a diameter of 12 inches what is the cost per square inch of the pie.
    6·1 answer
  • An avid collector wants to purchase a signed basketball from a particular playoff game. He plans to put
    8·1 answer
  • What is the spread of the data? Please help
    12·1 answer
  • Independent Practice
    14·1 answer
  • Please helppp!!!!!! im giving all my points left
    15·1 answer
  • What is the value of sin(A)?
    11·1 answer
  • Find the area the sector.arc circle 7A. 1083π4 in²B. 1083π8 in²C. 57π4 in²D. 38π in²
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!