1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Fantom [35]
3 years ago
13

Need help with perimeter problems :(

Mathematics
2 answers:
schepotkina [342]3 years ago
5 0
The answer will be 380ft. no square feet because they aren't finding the area

coldgirl [10]3 years ago
4 0
100x120 is how you get the answer
You might be interested in
Serena wants to create snack bags for a trip she is going on. She has 6 granola bars and 10 pieces of dried fruit. If the snack
MakcuM [25]

Answer:none

j0Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
Find f(-2) for the function f(x) = 3r2 - 2x +7.<br> 0-13<br> O-1<br> O 1<br> O 23
viva [34]

Step-by-step explanation:

f(x) = 3x² - 2x + 7

f(-2) = 3(-2)² -2(-2) + 7

= 3(4) + 4 + 7

= 23

8 0
3 years ago
PLEASE ANSWER NOW
balu736 [363]

Answer:

udusjjsnsqo wbsjkwjwjjw wjwjej

6 0
3 years ago
Let f(x)=x+3 and g(x)=1/x. The graph of (f*g)(x) is shown below.
Vlad [161]
For this case we have the following functions:
 f (x) = x + 3&#10;&#10;g (x) = 1 / x When composing the functions we have:
 (fog) (x) = f (g (x))&#10;
 Substituting values we have:
 (fog) (x) = ((1 / x) +3)&#10;
 Rewriting:
 (fog) (x) = 1 / x + 3&#10;
 The function has a horizontal asymptote at y = 3.
 Therefore, the range of the function is all reals minus y = 3.
 Answer:
 
option 3
3 0
3 years ago
PLEASE HELP!!! 25 POINTS
vodka [1.7K]

Answer:

Answer: 55

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Other questions:
  • Simplify each of the following:<br> 2<br> 1. (3+4i ) + ( 19 - 5i)
    9·1 answer
  • A bakery offers a sale price of $3.50 for 4 muffins. What is the price per dozen?
    12·1 answer
  • Noelle can run 3 miles in the time it takes for Staycie to run 2 miles and Liam to run 1 mile. Noelle, Staycie, and Liam take pa
    14·1 answer
  • PLEASE HELLLLLLLPPPPPP!!!!!
    14·1 answer
  • part A. logan and his friends love pepperoni pizza. Their parent's bought them one whole pizza to share .logan ate 2/6 of the pi
    14·1 answer
  • Who knows the answer
    11·2 answers
  • Mason stands on the 5th step of a vertical ladder. The ladder has 15 steps, and the height difference between consecutive steps
    5·2 answers
  • U over 10 = 17 over 11? Round your answer to the nearest tenth?! Solve the following proportion for U
    8·1 answer
  • Ella grew 3 over 4 of an inch last year. Ben grew 2 over 3 of an inch last year. How much more did Ella grow than Ben last year?
    11·1 answer
  • I need help with this question
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!