1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
faltersainse [42]
2 years ago
8

What is equal to 4/5

Mathematics
2 answers:
nikitadnepr [17]2 years ago
7 0
8/10 is equal to 4/5.

Vika [28.1K]2 years ago
6 0
95% 95% 95% 95% 95% 95%
You might be interested in
Answer this...:<br> ab=?
Andrej [43]

Answer:

I don't know

thanks for points

Step-by-step explanation:

a = Apple

nd

b=ball

4 0
2 years ago
How many times would you expect to land on heads if you flipped a standard coin 250 times?
Basile [38]

Answer:

125

Step-by-step explanation:

250/2=125 this is how many time you would expect to get heads

4 0
2 years ago
Find AEB<br><br> find AED<br><br> find DBC
d1i1m1o1n [39]

Answer:

Your answer is correct in the image

there is no need to change that

3 0
2 years ago
What is the type of angle pair?
frez [133]

Answer:

x=38 The angle type is alternate exterior

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
A+c =r-d solve for a.
Ivan

Answer: a =r-d - c

Step-by-step explanation:

a+c =r-d

-c        -c

a =r-d - c

4 0
3 years ago
Other questions:
  • 12 laps in 8 minutes or 16 laps in 10 minutes? Which is the greater.
    6·2 answers
  • What is 3 1/2+4 5/6?
    10·1 answer
  • richie has a rug in his bedroom with a perimeter of 42 feet. the length of the rug is 12 feet what is the width of the rug
    14·1 answer
  • The diameters of bolts produced by a certain machine are normally distributed with a mean of 0.30 inches and a standard deviatio
    8·1 answer
  • What is √34cos(x-46.7) =4
    14·1 answer
  • Hi! Can anyone with knowledge on writing Geometry proofs help me? I need assistance with answering this question with a two colu
    14·1 answer
  • Olga deposited $1,500 in a savings account that pays 7.5% interest,
    14·1 answer
  • Iliana wants to find the perimeter of triangle ABC. She uses the distance formula to determine the length of AB. Finish Iliana’s
    12·2 answers
  • 5 tons of fertilizer cost $6,600.00. What is the price per pound?
    7·1 answer
  • 00:00 Large balloons are sold in packages of 12. Select the expressions that can represent the total number of balloons in p pac
    5·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!