1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
lana66690 [7]
3 years ago
6

Paper clips costs $7.20 what is the unit price of the paper clips

Mathematics
1 answer:
Olegator [25]3 years ago
6 0
I could help you, but how many paper clips were there? divide 7.20 by whatever number it is...
You might be interested in
I really need to finish this by the end of today so could someone pls help me as fast as possible!!?
Elden [556K]

Answer:

4

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
What solid figure has 7 vertices?
Natalija [7]
Pyramids or prisms can have 7 or more vertices.
3 0
2 years ago
A TV station has 11 minutes of commercials for each 60 minutes of air time. What percent
Julli [10]

Answer: Approximately 18.33%

Work Shown:

11/60 = 0.1833 approximately

This decimal converts to 18.33% when moving the decimal point over to the right two spots. Round this value however you need to.

5 0
3 years ago
Decimal number between 0.25 and 0.5
Stels [109]
A decimal number between 0.25 and 0.5 is 0.35
4 0
3 years ago
Jonathan wants to save up enough money so that he can buy a new sports equipment set that includes football,baseball,soccer ball
JulsSmile [24]

Good luck to Jonathan. I hope he gets his sport set soon.

3 0
3 years ago
Other questions:
  • What’s the solution of 5(2m - 13) =65
    8·2 answers
  • Please help and dont just say hope you get it​
    14·1 answer
  • 1. The earth makes a full rotation in 24 hours. Jupiter takes approximately 58 days, 15 h, and 30 min to complete a full rotatio
    9·2 answers
  • In your own words describe surface and area
    5·1 answer
  • How can you solve this math problem <br> 2/7y+5=9
    12·2 answers
  • Give three examples of equations where there will be no solution.
    15·1 answer
  • Footlocker buys sneakers for $60 each and marks up the price by 30% so they can make a profit. What is the selling price of the
    12·1 answer
  • Calculate the area of this composite shape. Hint: The figure is made up of a rectangle and a semi-circle. Use 3.14 for the value
    9·1 answer
  • Simplify 3(tan ^2 0 - sec^2?0)
    11·2 answers
  • A dressmaker needs to cut 6-inch pieces of ribbon from rolls of ribbon that are 9 feet in length. How many 6-inch pieces can the
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!