1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Ostrovityanka [42]
2 years ago
7

Leroy is a house painter who has just been paid

Mathematics
2 answers:
Free_Kalibri [48]2 years ago
4 0
875 you simply subtract the cost of paint by with Total amount payed. Which is $875
erma4kov [3.2K]2 years ago
3 0

Answer:

960

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Which of the following best describes the equation below?<br> 2(x + 9) + 5x = 7x - 18
VARVARA [1.3K]
No solution but the equation is true
3 0
3 years ago
Factor the following trinomials . <br><br> x2 + 2x - 35 <br><br> x2 - x - 12
dexar [7]
X2-2x-35=0x2-7x+5x-35=0x(x-7)+5(x-7)=0(x-7)(x+5)=0x-7=0      or  x+5=0x=7         or  x=-5 Check: x=7 ,LHS = 49-14-35                          =0 =RHS           x=-5, LHS = 25+10-35                           =0=RHSAns: x=7 or x=-5


<span><span>x2</span>−x−12=0</span>


6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Find the standard deviation for the set of data {27, 14, 7, 21, 19, 23, 26, 30, 4}
antoniya [11.8K]

4 , 7 , 14 , 19 , 21 , 23 , 23 , 26 , 27 , 30

Step-by-step explanation:

HOPE IT'S HELP ;)

7 0
2 years ago
6. What will you get when you combine -14, -9 and 3 A. 12 B. 58 C.-12 D. -58​
vlada-n [284]

Answer:

the answer is A I think it will help u

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Hey go to attachments and help me out- thanks very much! this is my last question for today so it would really help also stay sa
Llana [10]

Answer:

A) 250 / 8 = 31.25

31.25 x 8 = 250 Know you know that one pancake requires 31.25ml of Milk

31.25 x 4 = 125

So 4 pancakes requires 125ml of Milk

B) 5 / 8 = 0.625

0.625 x 8 = 5 So just like last time, you know that 0.625g of butter is required to make 8 pancakes

0.625 x 12 = 7.5g of Butter

So 12 pancakes requires 7.5g of butter.

Hope this makes sense !

7 0
3 years ago
Other questions:
  • Find the volume of each solid. Round to the nearest tenth if necessary.
    8·1 answer
  • Can someone help me with this math problem please?​
    11·1 answer
  • What is 2a+50=5a-4? Thank you for your time.​
    8·2 answers
  • What inequality is on the number line?​
    10·2 answers
  • Guys i need help ASAP with both problems 6. and 7.
    8·1 answer
  • The scale factor of the blueprint of a front door to the actual front door is 0.04. The area of the actual front door is 36 ft2
    12·1 answer
  • the width of a rectangle is x centimetres and its length is (x+ 2) cm. Write down an expression for the perimeter of the rectang
    10·2 answers
  • Two cities are 400 miles apart. If the scale on a map reads Inch = 50 miles , find the distance between the cities on the map,​
    10·1 answer
  • A 24 lb. bag of dog food sells for $10.56. What is the unit price per pound?
    8·2 answers
  • Help please I’ll give extra points
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!