If I pay $10.50 for 3 lbs. of peanuts, what is the unit rate?
2 answers:
$3.50 per pound is the unit rate
Just divide 10.5 by 3
To get ur answer
Brainliest?
Answer:
the answer is 3.5 tell me if you got it right
You might be interested in
Answer:
3226.08
Step-by-step explanation:
57.2 x 56.4
Answer:
90.393
Step-by-step explanation:
The correct solution: 4x^2 -27x +167 - 996/(x+6)
Step-by-step explanation:
Answer:
12/20
Step-by-step explanation:
I think you forgot to mention Susan's current age if not:
x+5
x-4
6x