1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Ghella [55]
3 years ago
15

IHELPPPPPPPP I need this asap

Mathematics
2 answers:
lys-0071 [83]3 years ago
6 0
The answer is 4 or B
bagirrra123 [75]3 years ago
3 0
48-8=40 so you are left with 40 items for the smaller packs

Then 40 items/10 packs = 4 items in each
You might be interested in
Bao Yu is completing the square to solve the polynomial equation. x^2-x-3=0 what should be her first step?
Ray Of Light [21]
The Answer to your question is A
5 0
3 years ago
Mr. Nelson bought a car for $20,000 with a 5% interest rate.
MrMuchimi

Answer:

Step-by-step explanation:

do you know the answer

4 0
3 years ago
When there are 20 sheep, each sheep has 100 square yards of grazing area . How many yards are available for each sheep when ther
ZanzabumX [31]

Answer:

80 square yards

Step-by-step explanation:

so you have to divide 20 into 100 to see how much each sheep gets. Each sheep gets 5 square yards. Then you just multiply how much each sheep gets by 5 and get 80 square yards.

3 0
3 years ago
15. Which answer choice contains all the factors of 10? A. 1, 10 B. 1, 2, 5, 10 C. 1, 2, 5 D. 2, 5
nikitadnepr [17]
B. 1, 2, 5, 10 (To feel space)
7 0
2 years ago
Read 2 more answers
The product of 2, and a number increased by 7, is -36
vodka [1.7K]

Here is the equation you should use.

2(x+7) = -36

4 0
3 years ago
Other questions:
  • Alliya spent $6.70 on 12 pencils at the store. Her cost included $0.46 sales tax. How much did each pencil cost before the sales
    5·2 answers
  • Please help asap for the answer
    5·1 answer
  • Please help! :)
    8·1 answer
  • Type the correct answer in the box. Spell all words correctly.
    5·1 answer
  • Latavia purchased adult and child tickets for the fall festival. Tickets cost $14.88 for each adult and $8.88 for each child. Le
    8·2 answers
  • Blue cassettes hold 45 minutes of music. Green cassettes hold 55 minutes
    8·1 answer
  • What is 35/75 reduced to
    14·2 answers
  • Pleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeease help meeeeeeeeeeeeee
    13·1 answer
  • The dot plots show rainfall totals for several spring storms in highland areas and lowland areas. What is the median rainfall fo
    8·2 answers
  • What is the total area? Use 3 for Pi.<br> Answer fast pls!! xx
    5·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!