Answer:
$0.80
Step-by-step explanation:
Find the unit rate
1 apple costs ?
1.20/6 = cost of 1 apple
1 apple = $0.20
4 apples = $0.20 * 4
4 apples = $0.80
Answer:
someone please answer
Step-by-step explanation:
I need this too
What is 40cm 25% of?
The answer is 160cm.
Rachel is 160cm. 160 - 40 = 120.
Lucy is 120cm tall.
Answer:
The answer is B.
Step-by-step explanation:
7x4 is 28 which means you have to multiply 3x4. That gives you 12. 28:12 is the proper ratio. (Hope this helped!)
The answer is <span>C. (4/9, -2 7/8)</span>