Answer:
Bob = 6km/h, Joe = 4km/h
Step-by-step explanation:
Bob walked 6km/h after 3 hours = 18 km
Joe walked 4km/h after 3 hours = 12 km
Finally, their distance is 30 km.
Answer:
To find the cost per yard, divide the cost by the amount:
p: 6.25 / 6.5 = 0.96 --> The cost per yard is $0.96
r: 3 /4 = 0.75 --> The cost per yard is $0.75
b: 8.1 /8.5 = 0.95 --> The cost per yard is $0.95
s: 7.2 / 6 = 1.2 --> The cost per yard is $1.20
In order from cheapest to most expensive:
Red
Brown
Purple
Silver
Answer:
ok
Step-by-step explanation:
Answer:
Antoinette's error
Option A) She distributed incorrectly.
Step-by-step explanation:
We are given the following information in the question:
Antoinette solves the linear equation

Antoinette made mistake in step 1 that is she did not distributed correctly.
If she would have distributed correctly, then she would have got the following solution:

Substituting x = -1 in the given equation, we gwt:

Antoinette's error
Option A) She distributed incorrectly.